Milli Eğitim Bakanlığı ile Güney İnşaat Ltd. arasında protokol imzalandı

“Bir Okul da Sen Yap” kampanyası çerçevesinde Milli Eğitim Bakanlığı ile Güney İnşaat Ltd. arasında protokol imzalandı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Yenierenköy Lisesi’ne Yeni Derslik, İdari Bina, Kantin Binası ve Çevre Düzenlemesi İşleri Yapım Projesi için çıkılan ihale sonucunda ihaleyi kazanan Güney İnşaat Ltd. ile sözleşme imzaladı.

Sözleşmeye, Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu ile Güney İnşaat Ltd. Direktörü Sertaç Uzun imza koydu.

Sözleşme kapsamında Güney İnşaat Ltd., ihale şartnamesi uygun olarak Yenierenköy Lisesi’ne yeni derslik, idari bina, kantin binası inşa edecek ve çevre düzenlemesi  yaparak Bakanlığa teslim edecek.

ÇAVUŞOĞLU  

Sözleşmenin imzalanmasının ardından konuşan Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, eğitime yapılan yatırımın önemine dikkat çekerek, ülke eğitimine daha çağdaş ve donanımlı okullar kazandırmak için canla başla çalıştıklarını söyledi.

Bu kapsamda okullarda yapılan incelemelerin raporları geldikçe ihaleye çıkıldığını dile getiren Çavuşoğlu, bugün imzalanan sözleşme Yenierenköy Lisesi için ilk adımı attıklarını söyledi.

Çavuşoğlu, 6 Şubat’tan sonra toplumsal dayanışma ruhu ile hareket ettiklerini de belirterek, “Çağdaş ve donanımlı yeni okul binalarını eğitimimize kazandırmak adına değerli iş insanlarımızla çok önemli protokollere imza attık. “Bir Okul da Sen Yap” kampanyasına devam ediyoruz. Buna ek olarak çıktığımız ihaleleri de sonuçlandırmaya başladık ve okullarımızın yaşadığı fiziki sıkıntıları gidermek için adımlar atıyoruz.” diye konuştu.

Çavuşoğlu konuşmasının sonunda, eğitime ve ülke gençliğine verdikleri destekten ötürü Güney İnşaat’a ve Direktörü Sertaç Uzun’a da teşekkür ederek, imzalanan sözleşmenin hayırlı olmasını temenni etti.

 UZUN

Güney İnşaat Ltd. Direktörü Sertaç Uzun ise ülke gençliğine ve eğitimine destek vermekten büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, imzaladıkları sözleşmenin kendileri için büyük bir öneme sahip olduğunu vurguladı.

Uzun konuşmasının sonunda sözleşmenin bölgeye ve ülke gençliğine hayırlı olmasını temenni etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu