Othello Kalesi Restorasyonuna Kaynak Engeli

Othello Kalesi’nin aslına uygun restore edilmemesi üzerine Kıbrıs Postası’na konuşan Kültürel Miras Teknik Komitesi Eşbaşkanı Ali Tuncay, Othello Kalesi’ne restorasyon değil, konservasyon yapıldığını belirterek, “Gönül isterdi ki; restorasyon yapalım, ama kaynak sorunu yaşıyoruz” dedi.

Kıbrıs Postası – Rahmican Çalışkan

Othello Kalesi’ndeki restorasyonun aslına uygun bir biçimde yapılmadığına isyan eden vatandaş, sosyal medyadan görüntüleri paylaşarak, “Othello Kalesi’nde restorasyon adına ciddi tahribat yapılmış. Turizme yazık ve tarihe saygısızlık” ifadelerine yer verdi.

ALİ TUNCAY: “RESTORASYON DEĞİL, KONZERVASYON”

Konuyla ilgili Kıbrıs Postası’na konuşan Kültürel Miras Teknik Komitesi Eşbaşkanı Ali Tuncay, Othello Kalesi’ne restorasyon değil, konservasyon yapıldığına ve bu çalışmanın geçmişte yapıldığına dikkat çekti.

“YAPILAN ÇALIŞMA DOĞRU DEĞİL”

Söz konusu beton merdivenin, çok önceden yapıldığını söyleyen Ali Tuncay, yapılan çalışmanın doğru olmadığının altını çizdi.

“GÖNÜL İSTERDİ Kİ; RESTORASYON YAPALIM, AMA KAYNAK SORUNU YAŞIYORUZ”

“Çocukluğumdan beri o beton merdiven var” diyen Kültürel Miras Teknik Komitesi Eşbaşkanı Tuncay, “Gönül isterdi ki; restorasyon yapalım, ama kaynak sorunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu