Kıbrıs

Savaşan: Türkiyemiz Bölgesel Değil, Küresel Bir Güç Haline Gelmiştir

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle mesaj yayımlayan Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Savaşan, İstiklal harbinin tarihte eşine ender rastlanan bir azim ve iradenin timsali olarak, Türk Milleti’nin bağımsızlığına düşkünlüğünü ve vatan topraklarının bölünemeyeceğini ıspat eden en somut gösterge olduğunu belirterek, Cumhuriyet’in ilanı ile de egemenliğin kayıtsız şartsız millete dayandırıldığına vurgu yaptı.

“Cumhuriyet, millet iradesidir, din, dil, ırk, mezhep ayırt etmeden milletçe birlik ve beraberlik içinde olmanın ruhudur” diyen Ahmet Savaşan, “büyük bir zafer ve inşanın adı olan Türkiye Cumhuriyeti, eşsiz bir vatan sevgisi, büyük bir azim ve kararlılık örneğidir. Bu başarıyla birlikte egemenlik, kayıtsız şartsız Büyük Türk Milleti’nin olmuştur. Büyük Türk Milleti’nin ve Cumhuriyetinin tarihsel bütün kazanımları ve Cumhuriyetin kurucu önderi Mustafa Kemal Atatürk’ün modern çağlara yönelik ilke ve inkılapları ışığında, Türk Milletinin ve ayrılmaz parçası olan Kıbrıs Türkleri olarak bizlerin, demokratik değerlerimize bağlı kalmamızın önemini her geçen gün daha da iyi anlamamıza neden olmaktadır” ifadelerini kullandı.

Kıbrıs Türk Halkı olarak bizler, geçen 95 yılda Türkiye’mizde Cumhuriyetin değerlerinin, geri dönülmez bir şekilde millet tarafından derinlemesine özümsendiğini ve sahiplenildiğini görmenin memnuniyeti içindeyiz. Bugün hızlı bir dönüşüm geçiren Dünya’mızda Türkiye’mizin öneminin her geçen gün arttığı ve sadece bölgesel değil küresel bir güç haline geldiği apaçık ortadadır. Türkiye’mizin birlik ve beraberliğini sürdürmesi halinde çok daha güçlü ve çok daha müreffeh bir ülke haline geleceği şüphe götürmez bir gerçektir.

Farklı dil, inanç ve kültürleri bir arada yaşatan, gönülleri kaynaştıran adalet ve barış medeniyetinin mirasçıları olan Türk Milleti’nin, kardeşçe birbirini kucaklayarak, aydınlık yarınları hep birlikte kuracağına olan inancımızla, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve rahmetle anar, ahlakın övdüğü, alçak gönüllülük ve doğruluğun, insanın ruhsal olgunluğunun egemen olduğu nice “fazilet”li yıl dönümleri dileyerek, Cumhuriyet Bayramı’nı kutlarız” ifadelerini kullandı.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün