KıbrısSlider

UBP Lefkoşa İlçesi Gençlik Kolları Atatürk’ü Bir Video İle Andı…

 Ulusal Birlik Partisi (UBP) Lefkoşa İlçesi Gençlik Kolları, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 81’inci ölüm yıl dönümü dolayısıyla bir video hazırladı.

UBP’den verilen bilgiye göre, hazırlanan videoda “Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün saygı, sevgi ve özlemle anılmakta olduğu vurgulandı” ve şöyle denildi:

“Onu anlıyoruz, anlatıyoruz, anıyoruz. O milletine aşık bir vatan evladı. O milletinin kaderini yazan kahraman bir komutan.  Onunla yürüdü millet istiklal ve Cumhuriyet yolunda. Çağdaş devrimlerin liderliğini o yaptı. ‘Ey yükselen nesil; istikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, siz yaşatacaksınız’ dedi bize tarihi görevimizi verdi. Gururluyuz onun yolunda yürümekten, Cumhuriyet’in bekçiliğini üstlenmekten.”

UBP Lefkoşa İlçe Gençlik Kolları’nın videosunda “Bir insanın ancak onu hatırlayan hiç kimse kalmadığı zaman öldüğüne” de işaret edilerek Atatürk’e şöyle seslenildi:

“Biz seni hiç unutmayacağız… Sen hiç ölmeyeceksin. Açtığın yolda, gösterdiğin hedeflere durmadan yürüyeceğimize ant içeriz. ‘Ne mutlu Türküm diyene’. Ne mutlu Atatürkçü düşüncenin aydınlattığı yolda yürüyenlere”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün