Cumhuriyet Bayramımız Haftasında Resmi Açılışı Yapılacak Olan Yakın Doğu Koleji Yeniboğaziçi Kampüsü, 17 Kasım Salı Günü, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Tarafından Törenle Açılacak

2020-2021 eğitim yılında 400 öğrencisiyle eğitime başlayan Yakın Doğu Koleji Yeniboğaziçi Kampüsü’nün resmi açılışı, Cumhuriyetimizin 37’inci kuruluş yıl dönümünün kutlanacağı Cumhuriyet Bayramı Haftasında, 17 Kasım Salı günü, saat 11’de Cumhurbaşkanı Ersin Tatar tarafından törenle yapılacak.

 

Ülkenin her noktasına kaliteli eğitim götürme çabasının bir Yakın Doğu misyonu olduğunu ve bu misyonla yatırımların yapıldığını dile getiren Yakın Doğu Okulları İlköğretim Eğitim Başkanı Ertan Aligüllü, Yakın Doğu Koleji Yeniboğaziçi Kampüsü’nün resmi açılışının Cumhuriyet Bayramı Haftası’nda yapılacak olmasını cumhuriyetimize sahip çıkmanın bir göstergesi olduğunu vurguladı.

Ertan Aligüllü: “Bölgenin Eğitim Taleplerini Karşılayacak Tam Donanımlı Kampüsümüzle Çocuklarımızı Geleceğe Hazırlıyoruz…”
Ertan Aligüllü, Mağusa ve İskele İlçelerinde yaşayan bölge insanının yoğun talepleri sonucunda kurulan Yakın Doğu Koleji Yeniboğaziçi Kampüsü ile Yakın Doğu eğitim kalitesini bölgeye taşıdıklarını ifade etti. Fizik-kimya ve biyoloji laboratuvarları, bilgisayar laboratuvarları, bilim atölyeleri, kütüphane, resim, müzik, dans ve diğer sanat etkinlik odaları, çok amaçlı gösteri ve toplantı salonları, açık spor alanları, yemekhaneleri ile donatılan ayrıcalıklı bir kampüs olan Yakın Doğu Yeniboğaziçi’nde tüm sınıflarda bulunan akıllı tahtanın yanı sıra, kullanılan görsel ve işitsel ekipmanlarla dersler, uygulamalı ve interaktif olarak gerçekleştiriliyor.

Okul Öncesinden Liseye Güçlü Bir Yabancı Dil Eğitimi
Yakın Doğu Koleji Yeniboğaziçi Kampüsü, okul öncesinden liseye kadar eğitimin her kademesinde öğrencilerini, nitelikli bir yabancı dil eğitimi ile yetiştiriyor. Yabancı dil eğitimine temelden başlayan Yakın Doğu Okul Öncesi’nde, Cambridge University Press ile işbirliği çerçevesinde “çift dilli” eğitim yürütülüyor. Buna göre biri Türk, diğeri anadili İngilizce olan (native speaker) iki öğretmenle dersler, eşzamanlı ve çift dilli olarak anlatılıyor. Öğrencilerin farklı kültür ve dillerle erken yaşlarda tanışması amacıyla Fransızca da ikinci yabancı dil olarak eğitim müfredatında yer alıyor.

 

Kaynak : ydu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu