EğitimKıbrısMansetSlider

Girne Üniversitesi 2019-2020 Güz Dönemi Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi…

Girne Üniversitesi 2019-2020 Akademik Yılı Güz Dönemi Mezuniyet töreni ile mezunlarını geleceğe uğurladı.

Girne Üniversitesi kampüsünde yer alan törene Rektör Prof. Dr. İlkay Salihoğlu, rektör yardımcıları, genel sekreter, dekanlar, dekan yardımcıları, bölüm başkanları, akademisyenler, başhekimler, idari personel, aileler, konuklar ile davetliler katıldı.   

Mezun olan öğrencilerin tören alanına giriş yapmasıyla başlayan törende saygı duruşu ile İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşmalara geçildi.

Prof. Dr. İlkay Salihoğlu: “Araştırma yapıp bilgi üretmek kadar paylaşmak da önemli”

Törenin açılış konuşmasını yapan Girne Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlkay Salihoğlu,  Girne Üniversitesi öğretim elemanlarının geçtiğimiz yıl Web of Science’ta (WOS) ve Scopus gibi uluslararası indekslerde taranan dergilerde, 120’nin üzerinde yayın yapmanın yanı sıra kitap, bilimsel makale gibi çalışmalarda da bulundukları söyledi.

Prof. Dr. Salihoğlu, araştırma yapıp bilgi üretmenin ve paylaşmanın önemine vurgu yaparak, Denizcilik Fakültesi’nin Uluslararası Denizcilik Fakülteleri Birliği IAMU’ya  üyeliğinin Mersin Deniz Ticareti Odası bülteninde haber olarak yayınlandığını belirtti.

Konuşmasının devamında mezunlara ve ailelerine seslenen Prof. Dr. Salihoğlu, kendilerini kutlayarak, öğretim elemanlarına da özverili çalışmalarından dolayı teşekkürlerini sundu.

Prof. Dr. Salihoğlu, Girne Üniversitesi’nin elçileri olarak gördükleri mezunların heyecan ve mutluluğu bir arada yaşadığı bugünü bir veda olarak görmediklerini söyleyerek kendilerine gelecek yaşamlarında başarılar diledi.

Öğrenciler Diplomalarını Aldı…

Açılış konuşmasının ardından Fen Bilimleri Enstitüsü Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği Yüksek Lisans Programı mezunları Ovuakporoye Emmanuel Clarke, Gökhan Tarı, Uzak Yol Kaptanı Çağrı Deliceırmak ve Uzak Yol Başmühendisi Volkan Varışlı diplomalarını aldı. Daha sonra sırasıyla Denizcilik İşletmeciliği ve Yönetimi Fakültesi, Denizcilik Fakültesi, Denizcilik Meslek Yüksekokulu, Denizcilik Yüksekokulu ve Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi öğrencilerine diplomaları dekanlar ve öğretim elemanları tarafından takdim edildi.

2019-2020 Akademik Yılı Güz Dönemi’ni hem üniversite hem de Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Havacılık Yönetimi Bölümü birincisi olarak tamamlayan Theophilus Tafadzwa Magadzire ve Denizcilik Fakültesi Ulaştırma İşletme Bölümü’nden dönem birincisi Samet Yılmaz Doğan mezunlar adına birer konuşma yaparak duygularını dile getirdiler.

Duygusal anların yaşandığı tören mezuniyet pastasının kesilmesi ve kep atma seremonisinin ardından düzenlenen kokteyl ile son buldu.  

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün