KıbrısMansetSlider

Girne Üniversitesi ile Priştine Pjeter Budi College Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı…

Girne Üniversitesi ile Kosova Priştine Pjeter Budi College arasında Turizm-Otelcilik ve Hemşirelik programlarında işbirliği yapılmasını öngören bir protokol imzalandı.

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, protokole Pjeter Budi College adına Mütevelli Heyeti Üyesi Burim Ajeti ile Girne Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlkay Salihoğlu imza attılar.

Girne Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlkay Salihoğlu, protokolün hayırlı olması temennisinde bulunarak her iki üniversiteye de katkı sağlayacak bir işbirliğine adım atmaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Prof. Dr. Salihoğlu, yine Ocak ayında Afganistan’dan Kardan Üniversitesi ve İtalya’dan Sicilya Amerikan Üniversitesi ile eğitim ve araştırma konularında işbirliği protokolleri imzaladıklarını belirterek bu tür ortak çalışmaları sürdürme amacında olduklarını kaydetti.

Girne Üniversitesi’nin sağladığı olanaklardan son derece etkilendiklerini ifade eden Pjeter Budi College yetkilileri, imzalanan işbirliği anlaşması çerçevesinde yapılacak çalışmaların gerek öğrenciler gerekse akademisyenler açısından çok önemli olduğunu vurguladılar.

Kampüsü Gezdiler…

Heyet Protokol imza töreninin ardından Girne Üniversitesi kampüsünü ve Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi’ni gezdi.

Heyete gezi sırasında Girne Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gökmen Dağlı, Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof Dr. Rüveyde Bundak ile Genel Sekreter Fehmi Tokay’ın yanı sıra akademik ve idari kadro eşlik etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün