EğitimFlash HaberKıbrısUncategorized

LYS Öncesi Tüm Görevlilere Eğitim Semineri Düzenledi.

KKTC ÖSYM Koordinatörlüğü Tarafından LYS Öncesi Tüm Görevlilere Eğitim Semineri Düzenledi.

10-11 ve 17-18 Haziran tarihlerinde 5 ayrı  oturum  halinde düzenlenecek olan LYS, Türkiye Cumhuriyeti  ve KKTC’de gerçekleşiyor. LYS Sınavı, Sosyal Bilimler, Matematik, Yabancı Dil, Edebiyat Coğrafya ve Fen Bilimleri dallarında yapılacak.

KKTC ÖSYM Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Ufuk Çelik ve Eğitim Koordinatörü uzman Harun Özcan, Sınav görevlilerine  yönelik verilen eğitimin seminerinde, sınava ilişkin güvenlik ve uygulamalar konusunda yeni bilgiler aktardı.

Processed with VSCO with m5 preset

Çelik; bu yıl  ilk kez açık uçlu sorularında yer alacağı LYS’de yine 09:45 kuralının uygulanacağını söyledi. Adayların sınav binasına en geç 09:45’te girmeleri gerektiğini belirtirken, ayrıca adayların sınav  kurallarının yazılı olduğu sınav giriş belgelerini okumaları  ve güvenlik görevlilerinin uyarılarını dikkatte almalarını istedi.

KKTC ÖSYM Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Ufuk Çelik; son olarak adayların geleceklerini belirleyen bu sınavların kurallarına özen göstermelerini söylerken, sınavlara girebilmek için TC. Nüfus Cüzdanı, Kimlik Kartı, KKTC Kimlik Kartı ile süresi geçerli olan T.C. ve  KKTC Pasaportu’ndan birinin yanlarında bulundurmasını hatırlatırken, sınava girecek olan öğrencilere başarılar diledi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı