KITSAB, Travel Turkey İzmir Fuarı’nda temsil ediliyor

KITSAB Asbaşkanı Oğuz Akançay ile Genel Sekreter Gökalp Alpler Travel Turkey İzmir Uluslararası Turizm Ticaret Fuar ve Kongresi’nde KKTC’ye temsil ediyor.

Kıbrıs Türk Turizm ve Seyahat Acenteleri Birliği (KITSAB) Asbaşkanı Oğuz Akançay ile Genel Sekreter Gökalp Alpler Travel Turkey İzmir Uluslararası Turizm Ticaret Fuar ve Kongresi’nde ülkemizi temsil ediyor. Fuar 7-9 Aralık tarihleri arasında ziyaretlere açık olacak.

Kıbrıs Türk Turizm ve Seyahat Acenteleri Birliği (KITSAB) fuar süresince Kuzey Kıbrıs tanıtımına katkıda bulunacak ve Kuzey Kıbrıs’a ilgi gösteren tur operatörleri ve sektör profesyonelleri ile yapılacak ikili görüşmelerde bölgenin turizm zenginliklerini yakından tanınması ve bölgesel kalkınma ile sürdürülebilir turizme yönelik çalışmaları geliştirmeye çalışacak.

Fuarda Kıbrıs Türk turizm sektörünü temsil etmek amacıyla bulunan KITSAB Asbaşkanı Oğuz Akançay, “Fuarlar ülke tanıtımları açısından büyük öneme sahip organizasyonlardır. Turizm sektörünün Türkiye ve KKTC için taşıdığı önem Koronavirüs sırasında ve sonrasında çok daha iyi anlaşılır duruma gelmiştir. TTI İzmir Uluslararası Turizm Ticaret Fuar ve Kongresi ise ülke turizmine büyük katkı sağlıyor. 2023 yılında artan turist akışını daha da artırma noktasında Başbakan Yardımcılığı, Turizm Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı ile iş birliği içerisinde yapacağımız girişim ve çalışmalar 2024 yılı için bizlere umut veriyor. Bu bilinçle fuarlara katılmak, katılımcı sektör profesyonelleri ile iş birlikleri yapmak ve ülke tanıtımı ve pazarlanmasına katkıda bulunmak başlıca hedeflerimiz arasındadır. Fuar’da Kardeş kuruluşumuz olan TÜRSAB yetkilileri ile görüşme ve çalışmalar yaparak bölge turizminin sürdürülebilir bir noktaya gelmesi için çalışacağız. Birlik olarak böyle bir etkinlikte Kıbrıs Türk turizmini temsil etmek ise ayrıca gurur vericidir” değerlendirmesini yaptı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu