“Otel Çalışanları Aşılanmaya Başlıyor”

Otel çalışanları 7 Nisan’da aşılanmaya başlıyor…

Sağlık Bakanlığı’nın turizm sektörü çalışanlarına aşıda öncelik verilmesi kararıyla turizmciler, hazırlıklarını büyük bir hızla sürdürüyor.

Sabah Gazetesi’nden Erdoğan Öztürk’ün haberine göre; yetkililer, turizm hizmeti veren tesislerin yıl boyunca kesintisiz olarak açık kalmasını sağlamak amacıyla aşılama çalışmasına 7 Nisan tarihinden önce başlanacağını belirtti.

Yetkililer, “Güvenli Turizm Sertifikalı” olarak hizmet verecek olan konaklama yerlerindeki turizm çalışanlarının aşılama programının nisan ayı içerisinde bitirileceğini açıkladı.

Yetkililerin verdiği bilgiye göre, ilk etapta halen açık olan ve Güvenli Turizm Sertifikası’na sahip otellerin çalışanları aşılanacak.

HAZIRLIKLARA HIZ VERİLDİ
Söz konusu aşılama programı öncesinde turizmin başkenti olarak bilinen Antalya’da sezon öncesi hazırlıklara hız verildi.

Antalya İl Sağlık Müdürlüğü ve Antalya Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkilileri kayıt işlemlerinin sonuna gelindiğini açıkladı.

Kentin önemli turizm destinasyonlarından biri olan Belek Turizm Merkezi, Alanya ve Kemer ilçelerinde de alınan aşı kararıyla birlikte sezon öncesi hazırlıklarını aralıksız yürütüyor.

Antalya İl Sağlık Müdürü Ünal Hülür, aşılama programının Antalya İl Kültür Turizm Müdürlüğü ile çalışmaların koordineli bir şekilde yürütüldüğünü söyledi.

Turizm çalışanlarının aşı programı hakkında sık sorulan sorular için tıklayınız

LİSTELER TAMAMLANMAK ÜZERE
Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileri yapılan çalışmalarla ilgili şu bilgileri verdi:

“Türkiye genelinde bakanlığımız ve Bilim Kurulu’nun uygun gördüğü gruplar, Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü vasıtasıyla aşı olacaklar kaydediliyor. 65 yaş üstü gruplarda, eğitim çalışanlarının aşılama listeleri sürdürülecek. İsim listeleri tamamlanmak üzere. Listeler ve bilgiler hedef nüfusumuza ilave edilecek. O kişilerin aşılarının nasıl ve hangi dozlarda yapılacağı belirleniyor.”

Yapılan açıklamada ayrıca “Güvenli Turizm Programı” çerçevesinde turizm personelinin öncelikli olarak aşılanması için kayıt sisteminin bitmek üzere olduğu ifade edilerek, “Turizm Personeli Aşılama Kayıt Sistemi hayata geçti. ttps://turizmpersoneli.tga.gov.tr adresinden kayıtları almaya başladık. Hatta bitmek üzere” denildi.

Kaynak : Turizm Günlüğü

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu